Cocktail

Fauna v národním parku Everglades

Národní park Everglades, to jsou aligátoři, kaguáři a komáři. První jmenovaní jsou symbolem destinace, druzí se tam vyskytují při vší své vzácnosti v poměrně hojné míře. A komáři jsou spolehlivě nejrošířenější živočišný druh této mokřadní oblasti. Nejsou to ovšem jediní z živočišné říše, Uvádí se, že v Národním parku Everglades žije více než 350 druhů ptáků, na 300 druhů ryb, 40 druhů savců a okolo 50 druhů plazů. Aligátorů žije v mokřadech národního parku Everglades nespočet. Aligátor severoamerický má velké, tmavé, silné tělo se silnými končetinami, širokou hlavou a velice silným ocasem. Samci těchto aligátorů dosahují délky přes pět metrů. Aligátoři netečně leží i na okrajích některých turistických cest, fotografování a zájem turistů je nijak nevyvádí z míry.

V národním parku Everglades se dobře žije i jinému kultovnímu zvířeti severní Ameriky – kaguárům. Kaguár, čili puma americká, je největší kočkovitá šelma severní Ameriky. Velikostí je srovnatelná s levhartem. Brakické vody svědčí dalšímu exotickému zvířeti – kapustňáku floridskému. Je to obrovský vodní savec, někdy lidově zvaný mořská kráva. Dosahuje skoro pěti metrů. Dříve byl loven pro olej a maso, ale nyní je chráněný zákonem. Lov nebo odchyt jakéhokoliv zvířete je ostatně zakázán na celém území národního parku Everglades.

Při procházkách parkem se návštěvníci těší z nebojácných šedých veverek nebo z mývalů a vačic. Při vyjížďkách na lodích je možno pozorovat bezpočet vodních ptáků, vážek a motýlů. Vzácně utvářený ekosystém skýtá dobré podmínky pro život želv. S trochou nadsázky lze ovšem říci, že nejrozšířenějším živočichem národního parku Everglades je komár. Mělká voda a mokřady jsou ideální líhní. Komárů je v oblasti méně v zimních měsících, ale i tehdy budou notně trápit. Proto se musí turista dobře vybavit repelentem.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Everglades pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@everglades.ihned.info