Cocktail

Ubytování v okolí národního parku

Ubytovat se v blízkosti národního parku Everglades není příliš velký problém, ale je nutno mít na vědomí dvě skutečnosti: vzdálenost do sta kilometrů ve Spojených státech amerických není žádná vzdálenost. A druhý moment: národní park Everglades je turisticky hojně navštěvovaná oblast, a tak je lepší ubytování si předem zamluvit, a to buď soukromě, nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

Kemp Flamingo

Nejlevnější je utábořit se v kempu ve Flamingu, v přímořské osadě dosažitelné autem od jednoho ze čtyř vstupů do parku. Tábořící se ovšem musejí zásobit vodou a potravinami, k nějakým nákupům tam není příležitost. A totéž platí, pokud se někdo rozhodne projet část parku na lodi a k přenocování využít některé z určených tábořišť, která nejsou skoro nijak vybavena. O táboření uvnitř parku je třeba předem požádat a získat rezervaci. Není to ovšem žádný problém, stačí mít v pořádku doklady.

Ubytování hotelové typu lze hledat ve Florida City či Everglades City. Na výběr je dostatečné množství hotelů, penzionů, kempů či hostelů (turistických ubytoven). V nabídce jsou hotely rodinného typu či hotely zařízené přímo na pobyty rodin s dětmi nebo domácími zvířaty.

Vyberou si zájemci o romantické ubytování - je vhodné například pro snoubence nebo lidi na svatební cestě. I turisté vyžadující luxus klasifikovaného hotelu si přijdou na své, pochopitelně za úplně jiné peníze než ti, kteří vyhledávají naopak ubytování co nejlevnější, ale i ti zde pochodí.

Ubytování je vhodné jak pro jednotlivce, tak i pro rozličné skupiny. Ubytovat se je možno i v motelech v blízkosti národního parku Everglades. Poskytují například bezplatné parkoviště a Wi-Fi zdarma, některé mají půjčovnu jízdních kol, pokoje s mikrovlnnou troubou, lednicí a klimatizací. V destinacích bývá možnost sportovního a kulturního vyžití.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Everglades pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@everglades.ihned.info